Dijital Ajanslar;

Dijital Ajans Nedir, Ne İş Yapar ?

 

Dijital Ajans; gelişen yeni medya mecrasında  vazgeçilmez bir konuma gelmiştir. Artık çağımızda geleneksel yöntemlerden çok yeni teknoloji türü pazarlamalar internet kullanımıyla doğru orantılı bir şekilde artmaya başlamıştır. Şirket ve markasını bir adım öne taşımak isteyen herkes dijital mecrada kendisine yer edinmek zorunda kalmıştır. Dijital ajanlarda bu konularda şirket ve markalara en iyi çözümleri sunmak için vardır.

Peki bu Dijital Ajanslar ne yapar ? ;

Web sitesi tasarımı, markalar için interaktif uygulamalar vb. işlerin yanında, arama motoru optimizasyonu (SEO), sosyal medya reklamları pazarlaması (Facebook&Instagram vs), Web bazlı çalışmalar ve mobil pazarlama hizmeti de vermektedir. Temelde bir reklam ajansının gerçekleştirdiği çalışmaları, dijital mecrada markalara pazarlama çalışmaları diğer rakiplerine göre ciddi şekilde avantaj sağlamaktadır.

Dijital reklam ajansının asıl amacı reklamı yapılan ürün ve hizmetlerin İnternet üzerinden doğru hedef kitleye ulaşacak şekilde yerleştirilmesi ya da konumlandırılması dır.

Dijital reklam ajansları özellikle dijital medyanın arka planda kalan alanlarında yetkinlik sahibidir fakat dijital ajanslar da normal ajanslar ile aynı yol ile ürün ve hizmetleri nokta atışıyla hedef kitle ile buluşturur. Bu sebeple, normal yöntemlerle ürün ve hizmetlerin ön incelemesi yapılır, ürünün konumu, pazardaki payı, markanın ya da ürünün bilinirlik oranı araştırılır ve hedeflenen sıra konumlandırmasına ulaşma çalışmaları başlatılır

 

Dijital Ajansların Size ve Markanıza Sunduğu Çözüm Hizmetleri Aşağıdaki Gibidir;

  • Search Engine Marketing (SEM) yani Arama Motoru Pazarlaması
  • Facebook ve Instagram reklamları hesapları yönetimi
  • Web tasarımı
  • Site Trafik ve Kullanıcı Analizi (Analytics vb.)
  • Sosyal Medya Yönetimi (İçerik Paylaşımları)
  • SEO – Search Engine Optimisation yani Arama Motoru Optimizasyonu
  • Content marketing (İçerik pazarlaması)
  • E-mail marketing (E-mail pazarlaması)
  • Dijital Medya Performans Ölçümleri ve Raporlaması

En İyi Dijtal Reklam Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler ;

Öncelikle Ajansın Size Sunduğu Hizmetleri Gözden Geçirirken, Aynı Zamanda Size Yaptığı Sunumları Dikkatle İzlemelisiniz. Dijital Medyaya Ne Kadar Hakim Olduklarını Size Sundukları İşler ile Gösterirler. Sizin İçin Belirledikleri Strateji ve Yönetim Şekillerini Kendi Şirket Prensiplerinizle Uyuşması Hem Size Hem de İş Sürecinin Ne Kadar Verimli Ve Hızlı İlerleyeceğinin Bir Habercisidir. Bu Yüzden Dijital Ajans Seçerken Önce Referanslarını Sonra Size Sunduklarını Değerlendirmeniz Gerekir , Öncelikle Size Bir Sunum Hazırlaması Önceliktir.

 

Eğer Sizde Markanızı Bir Adım Öne Taşımak ve Doğru Hedef Kitlelere Dijital Dünyada Ulaşmak istiyorsanız Hemen yani Projectiw‘e ulaşın!

www.projectiw.com

 

      Instagram Hesabımız İçin Tıklayınız.