360 Reklam Ajansı Ne Yapar ?

360 derece reklam ajansı ;

360 derece reklam ajansı Artık Markaların ve Marka olmak isteyen firmaların işini Kolaylaştırıyor. Geçmiş zamanda birçok firma tek bir ajans ile pazarlama stratejilerini sürdürürken, gelişen reklam dünyası ile beraber ajans sektöründe de kendi içinde büyüme ve gelişim başladı..

Kreatif Ajanslar, medya satın alım ajansı, dijital ajanslar ve sosyal medya ajanslar ile birlikte, firmalar birden çok farklı türde hizmet veren ajansla çalışmaya başladı. Her bölüm için farklı bir ajans ile çalışan firmalar ve markalarda bütünlüğünün yürütülmesi gittikçe zorlaştı. Şirketler ise bu dağılmışlığı ortadan kaldırmak adına, çözüme yardımcı olacak ve tüm iletişim kanallarını tek bir yerden idare edeceği 360 derece ajans hizmeti sağlayan ajanslar ve firmalar ile çalışmaya yöneldi.

360 derece reklam ajansı size sağladığı hizmetler konusunu açıklığa kavuşturmadan önce, başka ajans çeşitlerinin hizmetlerinin kısaca özetlemek gerekmektedir.

360 derece reklam ajansı

Dijital Ajanslar

Dijital ajanslar, internet yoluyla ulaşabilinen tüm alanlarda, reklam veren ve pazarlamasını yine bu kanallarda sürdüren ajanslardır. Yani kısacası İnternet Mecrası dijital ajansların hizmetlerini tamamen kapsar.

Dijital Ajansların Hizmetleri

SEO( Arama Motoru Optimizasyonu, Organik Trafik,)

SEM( Arama Motoru Reklamları, Paralı Trafik, Google ads vs.)

İçerik Pazarlama

Mobil Uygulama Geliştirmeleri

WebSite Tasarımı

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Reklamcığı

 

Dijital reklam ajansları dijital medya dediğimiz mecrayı hizmet alanlarıdır desek doğru olur. Bu Ajanslarda 360 derece reklam ajansı içinde önemli bir bölümü oluşturmaktadırlar.

 

Kreatif reklam ajanslarının hizmetleri

Kreatif reklam ajansları, 360 derece reklam ajansı içinde bulanan bir bölümdür ve çalışmalarını daha çok bildiğimiz geleneksel medya dünyasında yürütmektedir. Kreatif ajanslar müşterinin sağladığı bilgilere göre yaratıcı içerikler üretir.

Kreatif reklam ajansı, müşteriden sağladığı verilere göre kampanyalar , ürün tanıtımları, reklam filmleri gibi hizmetler verir. Genelde Radyo ve Tv kanallarını kullanan kreatif ajanslar, verdiği çoğu hizmet ile dijital ajanslardan farklılık gösterirler.

Günümüz şartlarında birçok şirket genelde kreatif ajanslar ile işlerini yürütmektedirler . Markalar ve Şirketler, dijital medyanın popüler olmasıyla birlikte, reklam ve pazarlama işlerini bu alana da kaydırmıştırlar. Yani şirketler, trendlere ayak uydurarak, dijital ajanslar ve kreatif ajanslarla aynı zamanda çalışmak zorundadır.

Şirketler ve Marklar, dijital ajanslar ile çalışmazsa ve yeni nesilin faal olarak kullandığı internet mecrasından kendisini yoksun bırakırsa, birçok sorun ile yüzleşmek zorunda kalır . Bunlardan birisi de,yeni nesil ile marka arasında bir iletişim sorunu oluşmasıdır. Bu sorun, zaman içinde müşteri kaybetmesi hatta sektörde devamlılığını kaybetmesine sebep olabilir.

En İyi 360 Derece Reklam Ajansı Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir marka sahibinin en iyi 360 derece reklam ajansı seçerken dikkat ettiği en önemli şey ajans yetkilisinin hedef kitleye etkili bir biçimde hitap edip etmesidir.  Gerekli tanıtım veya reklamlarını duyurmak isteyen bir marka sahibi için hedef kitlesinin ne kadar önemli olduğu gayet ortadadır ve bu sebeple en iyi 360 derece reklam ajansı olmak demek hedef kitleye iyi hitap edebilmek demektir.

360 reklam ajansı ne yapar

 

 

360 derece reklam ajansı sağladığı hizmet avantajları;

Şirketlerin Bütçe sorunu ile başa çıkabilmesi için, 360 derece ajanlar oluşmuştur. Bu ajanslar kreatif ve dijital olarak hizmet vermektedir.  Yani 360 derece ajans hizmeti, bir yandan ürünlerinize ait reklamlar internet üzerinden yayımlarken, bir yandan da markanıza ait sosyal medya yönetimini yapabilmektedir. Şirketler iki farklı yere, daha fazla tutar ödemek yerine, bir tek ajansa daha az para ödemiş olur. Bu tür ajanslar şirket ve markalar için hem kullanışlı hemde ekonomiktir. 360 derece reklam ajansı hizmetini daha önce hiç kullanmadıysanız hem şirketinizi hem de markanızı bir üst seviyeye taşımak için sizde hemen bir 360 derece reklam ajansı ile çalışmaya bir an önce başlamalısınız.

360 Reklam Ajansı Ne Yapar ? Sorusuna Dair Umarız ki Bir Soru Bırakmamıştır. Sorularınız İçin Aşşağıdaki Link’ten Bize Ulaşabilirsiniz.

Firmanız için, 360 derece ajans hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız bizimle yani Projectiw

ile iletişime geçiniz.

Instagram Hesabımız İçin Tıklayınız